2012-02-28

Конкурс есе



Визначено переможця конкурсу есе "Свобода, демократія та європейський вибір. Уроки Вацлава Гавела для України"


Конкурс есе «Свобода, демократія та європейський вибір. Уроки Вацлава Гавела для України» був ініційований та проведений Інститутом Євро-Атлантичного співробітництва, Центром Політологічних досліджень та Клубом Молодих дипломатів України. Менш ніж за два тижні проведення конкурсу було отримано більше 20 творів. Всі твори були перевірені на наявність плагіату, таким чином, 6 творів із позитивним плагіат-тестом не були допущені до участі у конкурсі.

Всі есе оцінювались експертним журі, члени якого представляють наступні організації: Посольство Чеської Республіки в Україні, Інститут Євро-Атлантичного співробітництва, Клуб Молодих дипломатів України, Європейську програму Міжнародного Фонду «Відродження», Центр Політологічних досліджень, Чеський центр в Києві.

Автори відібраних до участі в конкурсі есе – студенти магістратури та бакалаврату. 8 творів надійшли від дівчат, і 6 – від хлопців. Важливим є той факт, що за регіональним охопленням конкурс есе об’єднав майже всю Україну: твори надходили з Києва, Донецька, Харкова, Маріуполя, Львова, Сум та Луганська.

Есе оцінювались за наступними критеріями: цікавість, зрозумілість, новизна ідеї та стурктура за шкалою від 1 до 10 балів.

Таким чином, за результатами конкурсу призові місця розподілились наступним чином:

 1. Олександр Голубов - 238 балів
 2. Олена Половина - 222 бали
 3. Ольга Ворожбит - 206 балів

Переможець конкурсу есе, Олександр Голубов, матиме можливість задекламувати свій твір на Вечорі пам’яті Вацлава Гавела, що проходитиме у Києві 26го березня. Також перша трійка учасників отримують можливість вести власний блог на сайті euroatlantica.info.

Джерело: euroatlantica.info




Оголошення конкурсу

Інститут Євро-Атлантичного співробітництва разом із Центром політологічних досліджень (Донецьк) та Клубом молодих дипломатів України оголошують конкурс студентських есе на тему “Свобода, демократія та європейський вибір. Уроки Вацлава Гавела для України”.

Вацлав Гавел - драматург та дисидент, герой “Оксамитової революції”, останній президент Чехословаччини, двічі обраний президентом Чехії, яку він звільнив від авторитаризму та привів до європейських інституцій. Він був особистістю, для  якої політика була радше хобі, а не професією, а головною цінністю було дотримання прав людини. Гавел направив розвиток своєї країни та регіону в цілому на шлях мирної революції та європейської інтеграції ненасильницькими методами, а після завершення політичної кар’єри продовжував свою боротьбу за демократію та дотримання прав людини в багатьох регіонах світу.


В чому феномен Вацлава Гавела? Що було його основним здобутком? Які уроки може вивчити Україна? Запрошуємо студентів вищих навчальних закладів України дати відповіді на ці нелегкі запитання у форматі есе.

Кращі твори будуть оприлюднені під час вечора пам’яті Вацлава Гавела, що проводитиметься у Києві 22 березня спільно з Чеським центром (Київ). На захід запрошено представників посольств багатьох країн, політиків та громадських діячів, а також відомих Народних артистів України. Переможець конкурсу есе матиме можливість особисто декламувати свій твір поряд із видатними діячами сучасності.

Есе, що беруть участь в конкурсі, будуть розміщуватись на блозі Центру політологічних досліджень: cps-dn-ua.blogspot.com.

Роботи будуть оцінені експертним журі за наступними критеріями: новизна ідеї, зрозумілість, цікавість, структура. Усі матеріали будуть перевірені на наявність плагіату, есе із позитивним плагіат-тестом будуть виключені зі змагання.

Обсяг есе - від 1,5 до 2 сторінок (1,5 інтервал, кегль 14). У супровідному листі прохання вказати ім’я та прізвище автора, місце навчання (ВНЗ, спеціальність, курс), а також контактні дані (е-пошта, мобільний телефон). Останній термін подання есе – 10 березня 2012 року.

Твори та запитання адресувати на поштову скриньку: democracy.essay@gmail.com. Контактний телефон (044) 238-68-43. Контактна особа – Руслан Темнюк.

Бажаємо творчої наснаги та чекаємо на свіжі креативні думки!

2012-02-24

Областной молодежный совет обсуждал трудоустройство молодежи

На расширенном заседани Донецкого областного молодежного совета в формате селекторно совещания обсуждали трудоустройство молодежи.

За словами Рыбалко Валентины Николаевны, зам руководителя областной службы занятости: безработица среди молодежи составляет 20 %. Каждый второй зарегистрированный в областном центре занятости безработный до 35 лет. Людей пенсионного возраста в 2 раза больше чем детей и подростков.

Піратські партії в Європі: причини виникнення та перспективи розвитку

Центр політологічних досліджень запрошує познайомитись з публікацією стажера-аналітика Центру, присвяченою партології в сучасних умовах.

Піратські партії як доволі молоде явище, перша з них виникла в Швеції лише в 2006 році, ще не стали предметом саме наукових досліджень. Справжнім каталізатором уваги до об’єднань подібного типу стали результати виборів у Берліні в вересні 2011 року, де Піратська Партія набрала 8,9 % голосів виборців, що забезпечило їй 15 з 149 місць в місцевому Парламенті.

2012-02-20

Построить гражданское общество можно лишь избавившись от ментальных пут коммунизма

Центр політологічних досліджень продовжує серію есе, підготовлених стажерами Центру - студентами-політологами та міжнародниками Донецького національного університету - на тему "Свобода, демократія та європейський вибір: уроки Вацлава Гавела для України”. 

18 декабря скончался чешский писатель, драматург, диссидент, правозащитник и государственный деятель, последний президент Чехословакии и первый президент Чехии, Вацлав Гавел. Человек незаурядный и многосторонний, он играл для своей страны больше чем роль политического лидера. Он стал символической фигурой, той путеводной звездой на идеологическом небосклоне, чей яркий свет не дал сбиться новообразовавшейся Чешской Республике с правильного пути. С пути свободы и демократии.

2012-02-02

Шості збори Громадської Ради при Донецькій ОДА

1 лютого 2012 року у Донецьку відбувся Форум громадськості та Шості збори Громадської Ради при Донецькій ОДА. 

Захід тривав більше 4 годин, протягом яких члени громради Донецької області заслухали звітні виступи голови правління В. Кіпеня та його заступників О. Клюжева і Ш. Лурсманашвілі, які підбили підсумки роботи за 2011 рік, наголосивши на основних досягненнях у діяльності Ради і тих негараздах і перешкодах, з якими вона зіткнулася протягом року.

2012-02-01

Моральна політика на пострадянському просторі - життєва необхідність. Доведено Гавелом

Центр політологічних досліджень продовжує серію есе, підготовлених стажерами Центру - студентами-політологами та міжнародниками Донецького національного університету - на тему "Свобода, демократія та європейський вибір: уроки Вацлава Гавела для України”.


Посткомуністична історія для більшості східноєвропейських країн  є вже пройденим етапом. На тлі Білорусі та Росії, Україна виглядала досить демократичною правовою країною, яка прагне змін у майбутньому. Я розумію, що для таких змін одної людини замало. Вацлав Гавел,  одна з найпомітніших постатей останніх десятиліть, перший демократично обраний лідер Чехословаччини та перший президент Чеської республіки, який сприяв краху комуніністичної системи надав такий коментар російській «Новой газете»: «Російське суспільство веде боротьбу з найбільш жорсткою із усіх відомих форм посткомунізму, з такою особливою комбінацією старих стереотипів і нового бізнес-мафіозного середовища». Це  можна застосувати і до України без жодних вагань.